Dan Sigurnijeg Interneta 2018

Autor: Kristina Nevjestić, 1. 2. 2018.

Osnovna škola Biograd pridružila se obilježavanju Dana Sigurnijeg Interneta u sklopu Centra za Sigurniji Internet ( https://www.csi.hr ).

Centar za sigurniji internet s partnerima organizira obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 06. veljače 2018. godine koji se provodi u sklopu projekta sufinanciranog od strane Europske unije, „Safer Internet Center Croatia: Making Internet a good and safe place“ (2015-HR-IA-0013).

Povodom obilježavanja internacionalnog Dana sigurnijeg interneta 06. veljače, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Osijek, Gradom Osijekom i tvrtkom VIPnet d.o.o. uz potporu Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske te u suradnji s HAKOM, već četvrtu godinu zaredom zajednički organizira aktivnosti i akcije s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali također i roditeljima.

-Predsjednik Centra za nestalu i zlostavljanu djecu, Tomislav Ramljak: „Sadržaj na internetu postaje sve interaktivniji, privlačniji i dostupniji, vrlo teško se može nazirati gdje, kada i kako djeca pristupaju istom. Najbolja zaštita završava u vrhu njihovog prsta, a počinje u edukaciji koja mora biti dostupna i prilagodljiva njihovoj dobi. Poseban izazov su roditelji koji bi trebali koristiti tehnologiju kako bi se zbližili sa svojom djecom i izgradili odnos koji nužan za kvalitetan razvoj svakog djeteta. Trebamo prihvatiti tehnologije kao veliku mogućnost da zajedno sa djecom pravimo edukativan, zanimljiv i siguran sadržaj i pokažemo im da je razlika između dobrog i lošeg interneta samo u osobi koja ga koristi.“

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“