Obavijest roditeljima o preuzimanju udžbenika

Autor: Svjetlana Alvir, 9. 9. 2019.

Poštovani roditelji,

udžbenici se nabavljaju sredstvima Državnog proračuna i u vlasništvu su škole.  Škola udžbenike posuđuje učenicima  prema Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnog proračuna (NN, br.46/19) koji je donijelo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

• vijek uporabe pojedinog udžbenika je 4 godine
  • udžbenici se preuzimaju  prvog dana nastave. Učenici svojim potpisom potvrđuju preuzimanje udžbenika i izjave koju nose roditeljima na potpis
  • udžbenike za učenike 1. razreda osnovne škole preuzimaju roditelji

Učenici su obvezni omotati udžbenike i voditi računa o njihovu prijenosu i čuvanju u školi i kod kuće. Zabranjeno je pisati, crtati ili na bilo koji način označavati tekst u udžbenicima koji nisu radnog karaktera.

Izjavom se roditelj/skrbnik obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike u uporabnom stanju, odnosno da će u slučaju njihovog gubitka ili oštećivanja biti dužni nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio, odnosno ne nadoknadi štetu, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Ravnatelj škole:                                                                                                                                    Jordanko Miloš, prof.