Osnovna škola Biograd

Dan sigurnijeg interneta

Autor: Karmen Bilić, 17. 2. 2021.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan sigurnijeg interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake se godine tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu. Povodom Dana sigurnijeg interneta koji se obilježio 9. veljače 2021., pokušali smo osvijestiti moguće opasnosti koju skriva lepeza raznoraznih aplikacija, platformi i igrica.

Internet i društvene mreže uvelike su se utaborile u naše živote, živote učitelja, živote roditelja, živote djece, kako one velike tako i one male. Obilježavajući Dan sigurnijeg interneta učenici su naučili zaštititi osobne podatke te se upoznali s posljedicama zloupotrebe podataka. Gledali smo zanimljiv film o dječaku, koji igrajući igricu, vrlo lako ulazi u probleme te uz pomoć oca uspijeva pronaći rješenje. Naučili smo koji su sve načini elektroničkog nasilja i uznemiravanja. A na kraju smo odigrali edukativne igrice o sigurnosti na internetu u Interlandu i dabrici Darki. O sigurnosti na Internetu, sigurno ćemo govoriti i tijekom cijele godine. Ne samo što možemo naučiti, već i uvelike uživamo u nastavi, jer, igrajući se učimo.
U obilježavanju Dana sigurnijeg interneta sudjelovali su učenici 3.c razreda s učiteljicom Majom Pilipović, te učenici razredne i predmetne nastave koji pohađaju Informatiku s učiteljicama Karmen Bilić i Kristinom Nevjestić.

UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19 VEZANO UZ RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

« Listopad 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Biograd / Dr. Franje Tuđmana 27, HR-23210 Biograd / www.os-biogradnamoru.skole.hr / os.biograd@os-biogradnamoru.skole.hr