Promocija brošure/slikovnice Biograjske legende

Autor: Katarina Birin, 14. 3. 2024. 09:45

Dana, 8.3.2024. održana je promocija brošure/slikovnice Biograjske legende.

Projekt je proveden u suradnji s TZ grada Biograda na Moru.

Promocija se održala u školskoj dvorani uz prigodan program koji je bio i medijski popraćen.

Zahvaljujemo se svim gostima, a posebno našim učenicima.

U nastavku pogledajte fotografije s događanja.

Valentinovo - misli srcem

Autor: Katarina Birin, 14. 2. 2024. 08:35

Svake godine u školi obilježavamo Valentinovo. Naša tradicija traje od 2017. godine. U knjižnici se nalazi kutija u koju učenici ubacuju pisma. Pisma se pišu simpatiji, prijatelju, prijateljici. Sadržaj može biti ljubavni, prijateljski ili kritičkog mišljenja/sadržaja, ali u pozitivnom smislu (iskazivanje emocija, ukazivanje na bolje ponašanje, bonton i dr.).  Na pismu mora pisati ime i razred učenika. Svi su jako zainteresirani i žele sudjelovati, dijeliti pisma, izrađivati ukrase  i sl.

Cilj nam je poticati djecu da izražavaju svoje osjećaje, misli, ali da pri tome ne vrijeđaju, nego poštuju i uvažavaju tuđe mišljenje. Mišljenje druge osobe nam može ukazati na naše mane i vrline.

Na Valentinovo, 14. veljače, „poštari“ stižu u knjižnicu. Knjižničarka priprema vrećice, praznimo ljubavni sandučić s pismima na stol, odredimo tko će raznositi pisma u koji razred i razvrstavanje kreće. Proces razvrstavanja i podjela ljubavne pošte traje ukupno tri školska sata.

Ovogodišnji moto našeg Valentinova jest: SRCEM LIJEČI RAZUM!

Obavezno otvori: https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/vazni-datumi-u-godini/valentinovo-misli-srcem/

Čitanjem do zvijezda 23./24.

Autor: Katarina Birin, 22. 1. 2024. 12:33

I ove godine sudjelujemo na Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”.

ČITAM, MISLIM, RAZGOVARAM...

OŠ naslovi:

1. Trči, ne čekaj me  /Bojana Meandžija

2. Moja baka je zmaj / Melita Rundek

3. Zeleni pas / Nada Mihelčić

19. 1.2024. održano je školsko natjecanje.

Pismeni dio su pisale učenice 8. - ih razreda, a sedmašica će nas predstavljati s kreativnim uratkom na županijskom natjecanju.

ŽUPANIJSKO NATJECANJE

U OŠ Stjepana Radića, Bibinje održano je županijsko natjecanje. Sudjelovalo je sedam škola u pismenom djelu natjecanja i četiri u kategoriji za kreativni uradak. Ove godine nismo ostvarili plasman na Državnu razinu, ali smo zadovoljni sa svojim radom i prezentacijom plakata.

Učenice 8. a razreda koje u sudjelovale u pismenom dijelu su: Vita Čepo, Gita Birkić i Maša Mijatović dok nas je s kreativnim uratkom predstavljala Monika Perišić, 7. c razred.

Zahvaljujemo se našim učenicama, svim sudionicima i domaćinu.

Povratak u školske klupe

Autor: Katarina Birin, 22. 1. 2024. 11:34

Projekt „Povratak u školske klupe“ nam se sviđa jer mi, učenici 8.a i 6.b razreda imamo priliku doživjeti školovanje naših baka i djedova, razmijeniti međusobno njihova školska iskustva. Nedavno smo imali jednu radionicu gdje nam se pridružilo nekoliko baka i djedova. Pričali su nam o svojem školovanju i školskim avanturama. Bilo ih je iz raznih mjesta poput Vrane, Drniša, Splita itd., a svugdje je školovanje bilo drugačije. Imali smo priliku pisati na pisaćem stroju i družiti se svi zajedno. Doduše, ničeg od ovoga ne bi bilo da nema prof. hrv. jezika Marine Mršić i knjižničarke Katarine Birin koje su mislile na sve pa su nam čak pripremile hranu i piće. Projekt nam se sviđa jer se može dosta toga naučiti, zabavan je i jedva čekamo iduća druženja.

Napisale učenice 8. a razreda: Hana Bajramović, Maša Mijatović i

Ema Pelicarić.

Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda" 2023.

Autor: Katarina Birin, 9. 5. 2023. 10:58

Državna razina natjecanja "ČItanjem do zvijezda" održana je 5. svibnja 2023. godine u Čakovcu. Našu školu su predstavljale učenice 7.a razreda, Maša Mijtović, Vita Čepo i Gita Birkić. Učenice koje su izborile odlazak na državnu razinu bile su spriječene zbog odlaska u Vukovar (obavezna terenska nastava za osmaše pod pokoviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitalja).

Zahvaljujem se curama na sudjelovanju i predstavljanju škole.

Bilo je to prekrasno iskustvo! Nadamo se ponovnom odlasku i dogodine u malo većem sastavu.heart

Arhiva naših vijesti

« Studeni 2021 »