> O školi
O školi

Osnovna škola Biograd, Biograd na Moru obnaša odgojno-obrazovnu djelatnost na području mjesta: Biograd na Moru, Raštane Gornje i Tkon na otoku Pašmanu.

Matična škola Biograd nalazi se u centru grada, prometno je dobro povezana sa sredinom u kojoj radi, a i s drugim mjestima u okolici. U matičnoj školi Biograd nastava se održava u 18 učionica. Šest učionica predviđeno je za rad nižih razreda u dvije smjene, a 12 za rad viših razreda. Učionice za niže razrede su specijalizirane, dobro opremljene i namještene adekvatnim namještajem primjereno dobi učenika. Školska zgrada je građena 1967. godine te osim specijaliziranih učionica ima i knjižnicu.

Raštane Gornje ima više zaselaka, mjesto je raštrkano, ali to ne pravi veće poteškoće školskom autobusu koji vozi učenike po voznom redu kojega je napravila škola na prijedlog Vijeća roditelja i Učiteljskog vijeća. Područna škola Raštane Gornje radi u novoobnovljenoj školskoj zgradi.

Učenici iz Tkona na otoku Pašmanu su na okupu, jer je Tkon takvo naselje. Učenike prevozi Jadrolinija iz Rijeke trajektom. Vremenske prilike na relaciji Tkon-Biograd su povoljne, tako da učenici skoro niti jedan dan kroz godinu ne izostanu s nastave. U područnoj školi Tkon izmijenjena je vanjska stolarija, uređena je vanjska fasada, izmijenjeni drveni podovi i rekonstruirani unutarnji zidovi. Škola je dobro opremljena svom potrebnom opremom i ima dobre uvjete za rad.

Osnovna škola Biograd ima ukupno 77 djelatnika od toga je: 58 učitelja, ravnatelj i 5 stručnih suradnika te 13 djelatnika administrativnog i tehničkog osoblja.

Osnovnu školu Biograd pohađa ukupno 650 učenika koji su podijeljeni u 29 odjela, od čega niže razrede pohađa ukupno 338 učenika raspoređenih u 16 odjela te više razrede koje pohađa 312 učenika raspoređenih u 13 razrednih odjela. U područnoj školi Tkon postoje 2 kombinirana odjela s 28 učenika. U područnoj školi Raštane Gornje postoje 2 kombinirana odjela s 20 učenika. U područnim školama kombinirana su po dva odjela i to 1. i 3. te 2. i 4. razred u PŠ Tkon, a 1. i 2. te 3. i 4. razredu PŠ Raštane Gornje.

U matičnoj školi odgojno-obrazovni rad izvodi se u jednoj smjeni za učenike od 5. - 8. razreda od 8,00 do 13,10 sati u pet radnih nastavnih dana tjedno. Za učenike od 1. - 4. razreda odgojno-obrazovni rad ostvaruje se u dvije smjene, od 8,00 do 13,10 sati i od 13,00 do 19,00 sati. Smjene se mijenjaju svaki tjedan.

Školski sat traje 45 minuta. Iza svakog sata je mali odmor od 5 minuta. Veliki odmor je iza trećeg sata u trajanju od 20 minuta.

U razrednoj i predmetnoj nastavi učionice su specijalizirane. U matičnoj školi dežurstvo obnaša u prvoj smjeni 8 do 9 učitelja, a u drugoj smjeni jedan učitelj. Na ulazu u školu dežura jedan član tehničkog osoblja, a dežurstvo učenika je ukinuto.

Stručni suradnici i ravnatelj škole imaju radno vrijeme ustrojeno tako da pokrivaju obje smjene. Kućni majstori i spremačice rade u dvije smjene, od 6,00 do 14,00 sati i od 12,00 do 20,00 sati. Smjene se mijenjaju svaki tjedan.

Svi učenici putnici putuju autobusom i trajektom. Prijevoz autobusom izvodi prijevozno poduzeće "Lišane transturist d.o.o." iz Lišana, a trajektom Jadrolinija iz Rijeke.

« Studeni 2021 »