Dan sigurnijeg interneta – 7.veljače 2017.

Autor: Kristina Nevjestić, 7. 2. 2017.

Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u sklopu djelovanja Centra za sigurniji Internet (http://www.csi.hr) i ove godine sudjeluje u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta provođenjem niza aktivnosti.

Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta se organizira u sklopu projekta „Safe Internet Centre Croatia: Making Internet a good and safe place“ kojega sufinancira Europska unija iz programa Department C – Conecting Europe Facility (CEF), a obilježava se 7. veljače 2017.godine.

Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta učenici šestih razreda Osnovne škole Biograd sa nastavnicom Kristinom Nevjestić upoznali su se s opasnostima nesavjesnog korištenja Interneta kao i s opasnostima zlonamjernih programa te su nakon kratkog predavanja učenici pristupili rješavanju web kviza kako bi provjerili koliko su svjesni opasnosti koje vrebaju na Internetu.

Ovim putem pozivamo sve ostale učenike kao i njihove roditelje da se posjetom web stranice Centra za sigurniji Internet informiraju o opasnostima koje vrebaju na internetu kao i o načinima na koje možete zaštiti sebe i svoje dijete na Internet.