MOOD MEDIA KREATORI U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Josip Vuleta, 7. 5. 2024.

Našu školu posjetili su  „influenceri“ Nika Pavičić (xniks2x), Rafaela (RafTheChild), Josip, Mirsad i stručna suradnica u sklopu novog panela unutar Gen Z Akademije powered by A1.

Tema panela bila je posao video kreatora, ali i kako internet, na kojem svi provodimo zaista mnogo vremena, učiniti što sigurnijim mjestom te kako na internetu biti bolji prema sebi i prema drugima. Kreatori su podijelili svoja iskustva, ispričali kako izgleda jedan njihov tipičan radni dan, koji su im najdraži segmenti njihova posla te na koje se sve načine oni trude biti 'bolji online'.

Učenike 6 –ih razreda su upozorili na  opasnosti koja vrebaju na internetu te kako se od istih zaštititi, a spomenuli su i 'Školu odgovornog influensanja' koju su i sami završili te sve akcije koje Centar za sigurniji internet provodi u suzbijanju nasilja na internetu te pomoći onima koji su se u nekom trenutku našli na mjestu žrtve online nasilja ili bilo kakve vrste uznemiravanja zbog kojega su se osjećali nelagodno.

Csi.hr – Centar za sigurniji internet