Radionica HAK-a "Vidi i klikni"

Autor: Kristina Nevjestić, 20. 3. 2017.

U sportskoj dvorani naše škole održana je 17. ožujka 2017. radionica Hrvatskog auto kluba. Radionica je održana za naše drage prvašiće koji su ove godine postali aktivni sudionici u prometu.

Ideja programa je UČENJE KROZ ČINJENJE!

Problem malih pješaka - djece u prometu, najčešće je vezan za rizike njihova sudjelovanja u prometu u funkciji pješaka, kao i za siguran smještaj i sjedenje u automobilu - u svojstvu putnika.

Koncept programa "Vidi i klikni" je usvajanje praktičnih informacija, spoznaja i znanja o:

• sigurnom načinu ponašanja u prometu (u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu),
  • prepoznavanju karakterističnih opasnosti kojima su djeca izložena u prometu,
  • korištenju nogostupa,
  • sigurnom prelasku ceste (propisnom i pravilnom prelaženju korištenjem pješačkih prijelaza, rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila...)
  • prelasku raskrižjem,
  • prepoznavanju znakova koje u prometu daju vozači automobila (pokazivači smjera),
  • uspostavi vizualnog kontakta/komunikacije pješak - vozač,
  • propisnom, pravilnom i sigurnom ulasku u vozilo te sjedenju i korištenju sigurnosnih pojaseva u automobilu,
  • rizicima zbog nepropisnog i nepravilnog sjedenja i nekorištenja sigurnosnih pojaseva.

Prvašići su aktivno sudjelovali u aktivnostima.

Zahvaljujemo našim predavačima iz HAK-a i rado ih očekujemo i sljedeće godine!

Više slika s HAK-ove radionice "Vidi i klikni" možete pogledati u našoj Galeriji: