Večer matematike - PŠ Tkon

Autor: Kristina Nevjestić, 8. 12. 2017.

Kao  i  svake  godine  Područna škola  Tkon sudjelovala je u projektu Večer  matematike koja se održala  7.12.2017  u organizaciji Hrvatskog  matematičkog  društva. Večer  matematike  je  skup  interaktivnih  radionica  koje  potiču  izgradnju  pozitivnog  stava  učenika  prema  matematici. Sudjelovanje  u  zabavnim  aktivnostima  otkriva  često  zaboravljenu  stranu  matematike  i  stvara  nove  ideje  o  tome  što  matematika  jest i  čime  se  bavi.

Cilj  nam  je  kao  i  svake  godine  popularizacija  matematike. Uz  poticaj  roditelja  učenici  taj  dan  provode  uz  zabavu  i  druženje  što  je  djeci  važno  u  njihovu  razvoju.
Taj  dan  matematičke  večeri  je  nalik sajmu  u  kojem  učenici  obilaze  matematičke  stanice  i  odabiru  aktivnosti  u  kojima  će  sudjelovati. Na  svakoj  matematičkoj  stanici  su  upute  za  rad, a  dežurna  učiteljica  će  pomoći  pri  njihovoj  provedbi.
Pomoć  roditelja  u  pojašnjavanju  obrazovnih  zadataka  pozitivno  utječe  na  rezultate  učenika  u  školi. Večer  matematike  potiče  takvu  interakciju  da  pomaže  i  jednima  i  drugima  da  razumiju  međusobne  potrebe  i  izazove.
Zahvalili  bi  se  svima  koji  su  se  odazvali  na  ovo  prekrasno  druženje, roditeljima, braći  i sestrama  naših  učenika  i  radujemo  se  ponovnom  druženju  sljedeće  godine  uz  novu igru  i  zabavu  u  matematici.
Učiteljice Ružica Botić i Katarina Katičin